Академия за Вампири
За всички, които четат това:
1. Добре дошли!
2. Регистрирайте се.
3. Прочетете правилата, колкото и да са скучни.
4. Направете си герой и изчакайте одобрението му.
5. Забавлявайте се!

Станете част от историите на Академията..

ИндексPortalВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход

Share | 

Наблюдателната кула

Go down 
АвторСъобщение
Роуз Хатауей
Админ
Админ

Брой мнения : 598
Точки : 9327
Местожителство : St.Vladimir's Vampire Academy ...

ПисанеЗаглавие: Наблюдателната кула   Вто Апр 06, 2010 5:02 pm

Кулата беше каменна, във Византийски стил. Под нея имаше няколко ниски сдания, в които пазителите са спели когато не са били на смяна. Сега кулата е изоставена и не се използва от десет години.
Върнете се в началото Go down
http://st-vladimirs-academy.forum-nation.com
Роуз Хатауей
Админ
Админ

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Вто Апр 06, 2010 5:16 pm

Роза се беше облегнала на студените каменни стени на кулата. Познаваше мястото, защото на изпита й за пазител, проведоха една част от него тук. Тя се изправи и отде до вратата. Тя, разбира се, беше заяла, заради дългия период, през който не беше отваряна. Момичето дръпна малко по-силно и вратата изпращя. След това Роза я отвори бавно, вратата скърцаше. Остави я отворена след себе си, за да й е по лесно да излезе. Няколко прилепа изшумолиха в тъмното, но това не стресна Роза и тя продължи нагоре към върха на кулата, като внимаваше да се се спъне по стълбите.
Лиса Драгомир
Админ
Админ

Брой мнения : 444
Точки : 6538

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Вто Апр 06, 2010 5:35 pm

Беше ми забранено да идвам на това място,но търсех Роза.Незнам защо,но чувствах,че може да е тук.Когато дойдох вратата,която водеше до върха на кулата беше отворена.Някой беше забравил да я затвори.Огледах се,за да видя дали съм сама.Хм,странно,но тук нямаше никой.Огледах се по-добре и видях един доста висок пазител,който идваше насам.Побързах да се вмъкна вътре,за да не ме забележи.Започнах да се изкачвам по стълбите,но чух шума от крилете на прилеп.
-Разкарай се от мен!-извиках и се спънах от едно стъпало.
Не обичах прилепите.Обичах всички други животни,но не и прилепите.Бяха толкова гнусни...напомняха на мишки.Ужас!Чух стъпки.Побързах да се изкача и там заварих Роза.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
And I took off, off to kill the man I loved.

Роуз Хатауей
Админ
Админ

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Вто Апр 06, 2010 5:48 pm

Лиса, както винаги, се беше вмъкнала някъде, където й беше забранено. От покрива на кулата, Роза видя един пазител да се разхожда наоколо и това обясни шумното влизане на Лиса.
-Здравей.-прокънтя гласа й.-Пак ме преследваш.
Лиса погледна засрамено, но тя се разсмя и Лиса отново се развесели. Роза отиде до най-добрата си приятелка и я прегърна.
-Та, защо пак ме преследваш?
Лиса Драгомир
Админ
Админ

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Вто Апр 06, 2010 5:57 pm

-Здрасти,Роз.-погледнах я засрамено.-Ами...беше ми скучно и...-измъкнах се от прегръдката й.-Каква беше първата ти мисъл,когато се събуди?Защото моята беше "Вече сме ваканция!Трябва да намеря Роза."Е,както винаги интуицията ми ме доведе при теб.И ето, домъкнах се тук!
Сигурно на Роза й беше писнало от мен,но ние бяхме най-добри приятелки,а и връзката ни правеше по-близки.Аз мразех тя да е в главата ми,но пък това беше част от връзката.Можеше да усеща какво чувствам и понякога това беше хубаво,а понякога-не.
-Ти как си?Как искаш да прекараме остатъка от първия ден от ваканцията?И какво правиш тук?

Роуз Хатауей
Админ
Админ

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Сря Апр 07, 2010 11:31 am

-Добре съм. И си мислех да се разходим до мола в Хелена, заедно с сестра ти, а може и без нея. Наистина много отдавна не съм пазарувала. Въпреки, че трябва да те пазя, трябва и да се сдобия с нови дънки. И нови тениски също. Тези, които имам едва ми стигат за тренировките.-ухилих се и после отново се обърнах и отново се загледах към езерото, което прекрасно се виждаше от върха на кулата.-Е казвай, харесва ли ти идеята?-преметнах русата си коса и отново се обънах към Лиса. Тя се замисли за кратко после ми отговори.......
Лиса Драгомир
Админ
Админ

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Сря Апр 07, 2010 11:39 am

-Страхотна идея!Но сестра ми все още не е пристигнала...Мисля,че...-спрях се,защото получих съобщение.-Момент.
Беше от сестра ми."Лиса,не ме чакай,няма да дойда днес.Изникна нещо спешно.После ще ти се обадя."
-Хм,няма да дойде днес.Може да правим,каквото си искаме.Като се замисля и аз имам нужда от нови дрехи.Обаче,трябва да тръгваме,защото не искам да ни види някой...Имам предвид,нали ми е забранено да идвам тук.
Подадох ръка на Роза,за да се изправи.
-Ще тръгваме ли?

Роуз Хатауей
Админ
Админ

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Сря Апр 07, 2010 12:03 pm

Хванах ръката на Лиса и станах.
-Някакъв проблем ли има със сестра ти?-попитах угрижено, но Лиса се направи че не чу.-Хайде, да тръгваме.
Роуз Хатауей
Админ
Админ

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Пон Юни 21, 2010 4:44 pm

Заведох Александър на едно от най-хубавите места в Академията. Той вървеше покорно след мен, докато аз крачех уверено, приближавайки се към оградата. На няколко метра беше езерото, а от дясната му страна беше моята цел - старата наблюдателна кула. Зад тях беше черната ограда опасваща кампуса. Забавих крачка и започнах да стъпвам внимателно по тревата. Стигнахме кулата. Натиснах дръжката на вратата и после я ритнах, за да се отвори. Тя проскърца и прилепите живеещи вътре, излетяха нанякъде. Влязохме в неосветеното помещение на приземния етаж. Срещу нас бяха стълбите. Качихме се по тях и излязохме на площадката за наблюдение на върха на кулата. От лявата ни страна се разкри разкошна гледка към стъклената повърхност на езерото и катранената ограда.
-Е? - попитах.
Тази гледка винаги ми беше вдъхвала увереност, респект към природата и какво ли още не. Искаше ми се да подбуди такива чувства и у Александър.
Александър Корвинус
Дампир
Дампир

Брой мнения : 65
Точки : 881

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Пон Юни 21, 2010 4:53 pm

Пристъпих зад нея и зареях поглед над главата й.Не си бях и помислял, че точно тук може да има такава гледка.Не видях нито един обучаващ се дампир или някой морой, който да се е изтегнал на тревата край езерото.Беше толкова тихо и пусто.
- Бих искал да го видя през зимата, - прошепнах по-скоро на себе си, отколкото на Роза.Май бях забравил за нея.Минах отдясно и се облегнах на една от стените.
- Често ли идваш тук, Роза? - попитах.
Роуз Хатауей
Админ
Админ

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Пон Юни 21, 2010 5:08 pm

-Това е едно от любимите ми места. - прошепнах, за да съм в хармония с природата. - А през зимата е още по прекрасно.
Замълчах. Тук не се нуждаехме от думи. Само от очи, за да видим. От уши, за да чуем. Идвах тук, за да мисля, за да се успокоя и това място, колкото и да беше старо, ми помагаше да осмисля нещата, които се случваха. И аз го харесвах точно такова, каквото беше - тихо, пусто, старо, мрачно. На мороите и обучаващите се им беше забранено да идват тук и затова мястото беше запазено. Не искам да си помислям, какво щеше да е, ако не беше така.
Облегнах се на стената до Александър и се загледах в езерото. Беше толкова красиво, толкова опияняващо.
Александър Корвинус
Дампир
Дампир

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Вто Юни 22, 2010 11:44 am

Направи ми впечатление, че имаше само една наблюдателница, нищо че имаше дефицит на пазители.
- Кой се грижи за поддръжката тук?
Не знам как ми дойде на акъла, точно в такъв момент и пред такава гледка.Никога не бях се засичал с...чистачи в руската академия, но всичко бе изрядно.Оттук изхвърчаха няколко прилепа, но все пак бе по-подредено и чисто от подземната библиотека.Ах, тези американци!
Повя вятър и забелязах, че Роза потръпна леко, въпреки якето си.Аз бях с тениска и ми беше приятно, все пак бях прекарал 20 години от живота си в Русия.Но трябваше да се направя на джентълмен.
- Виждам, че потръпваш, - казах. - Нямам палто, което да ти предложа, искаш ли да отидем на някое по-топло място?
Колкото и да ми се искаше да остана тук, трябваше да слезем.
Роуз Хатауей
Админ
Админ

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Вто Юни 22, 2010 11:56 am

На върха на кулата душахе вятър. Не бях свикнала с това, особено по това време на годината и то точно тук. Слязохме на приземния етаж.
-Тук, в кулата аз съм подреждала. Преди прекарвах по цял ден, когато бягах от някой или от часовете. Наистина не ми се нравят праха и разхвърляните предмети. А след като прекарвах дните си тук, реших да подредя малко. -казах. - Кулата е била изоставена още като съм била на 10. Така казва майка ми. От тогава никой не се е грижил за нея. Не можеш да си представиш какво беше в началото.
Усмихнах се. След това се настаних на едно канапе и поканих с жест Александър да седне.
Александър Корвинус
Дампир
Дампир

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Вто Юни 22, 2010 12:20 pm

Е, всъщност не беше кой знае колко трудно да си представя кочината.
- Толкова много време? - учудих се и седнах до нея на канапето.
Аз също не можех да търпя разтурията, но не бях някакъв манияк на тема чистота.Просто обичах да ми е пдредено, както всеки един човек.
- Би трябвало някой да стои на пост тук.
Защо не бяха прехвърлили някой друг вместо мен?Можеше поне компания да ми пратят, тъкмо мороите в тази академия щяха да имат по-голяма защита.Не че не можех да се справя с нахлули стригои, все пак това ми беше работата.
Роуз Хатауей
Админ
Админ

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Вто Юни 22, 2010 12:45 pm

-От тогава пазителите са само на входа. - казах. - След като са малко, не може да са навсякъде. - засмях се.
Всъщност предпочитах тази кула така. Празна. Още не си я представях, ако някой работеше тук. Все пак бях я приела за моя "горски дом". А никой не иска други хора, били те и пазители, да се в дома му.

п.п.: сори за краткия пост ...
Александър Корвинус
Дампир
Дампир

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Сря Юни 23, 2010 7:28 am

- По-топло ли ти е вече?- попитах Роза.
Бях наясно, че съм единствения прехвърлен пазител от Русия и бе нормално да не усещам студа като тях.Нямаше да е много хубаво да простудя една от малкото пазители тук, още повече че едва я познавах.Чух как капки дъжд зашибаха по кулата.Мразех дъжда, но нямах голям избор.
Роуз Хатауей
Админ
Админ

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Сря Юни 23, 2010 9:33 am

Чувах трополещия дъжд навън. Времето пак ме беше сварило неподготвена.
- Стоплих се. - казах и кимнах.
Чудех се дали да останем тук или да се върнем в "цивилизацията". Реших да се консултирам с Александър.
- Оставаме тук и чакаме дъжда да спре или се връщаме тичайки?
Отпуснах се на канапето и зачаках отговора му.
Александър Корвинус
Дампир
Дампир

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Сря Юни 23, 2010 12:15 pm

Усмихнах се с ъгълчетата на устата си.
- Ще поемеш ли риска да ми дишаш прахта, бягайки в изливащия се дъжд?
В руската академия нямаше пазител, който да може да ме надбяга.Но, разбира се, аз се пошегувах, нямаше да я оставя да ми "диша прахта", а щях да се проявя като възпитан човек и да бягам с нейното темпо.Ако наистина искаше да се намокрим.
Роуз Хатауей
Админ
Админ

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   Сря Юни 23, 2010 12:20 pm

-Приемам предизвикателството.
Засмях се. Тичах доста добре и не бях сигурна дали ще му "дишам прахта". Не се давах лесно. А и гадното дъждовно време ме мотивираше. А сега времето беше точно такова. "Не се надявай", казах си наум.
-Но нека решим накъде точно ще бягаме. Каква е крайната цел?

п.п.: избери някое място и направо пиши там... пък ако не ти се пише вече с мен, драсни едно ЛС ...
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Наблюдателната кула   

Наблюдателната кула
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Академия за Вампири  :: Преди вратите към външния свят :: Езерото и наблюдателната кула на пазителите-
Идете на: