Академия за Вампири
За всички, които четат това:
1. Добре дошли!
2. Регистрирайте се.
3. Прочетете правилата, колкото и да са скучни.
4. Направете си герой и изчакайте одобрението му.
5. Забавлявайте се!
Академия за Вампири
За всички, които четат това:
1. Добре дошли!
2. Регистрирайте се.
3. Прочетете правилата, колкото и да са скучни.
4. Направете си герой и изчакайте одобрението му.
5. Забавлявайте се!
Академия за Вампири
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Станете част от историите на Академията..
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Пътеките

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Лиса Драгомир
Админ
Админ
Лиса Драгомир


Брой мнения : 444
Точки : 6538
Reputation : 3
Join date : 23.03.2010
Age : 26

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Пътеките   Пътеките EmptyЧет Апр 01, 2010 11:04 am

Пътеките,които свързваха сградите бяха мрачни и зловещи.От двете им страни имаше големи дървета,на стотици години.Всеки можеше да се загуби сред тях.
Върнете се в началото Go down
Мейвийн Антоанет
V.I.P
V.I.P
Мейвийн Антоанет


Брой мнения : 10
Точки : 20
Reputation : 0
Join date : 27.04.2010
Age : 28

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyСря Апр 28, 2010 2:02 pm

Внимателно плъзгах поглед по всековните дървета с доста зловещ вид и по мрачните сгради. Бях нова и всичко ми беше толкова интересно...
Може би затова и не видях момичето, което вървеше срещу мен.
- Ох, Боже, страшно съжалявам! - изписках аз след като се блъснахме и се строполихме на земята.
- Уф, голяма работа. - каза рязко тя.
Чудесно, просто чудесно. Още от първата ми разходка тук успях да съсипя неастроението на един човек... морой, де.
- Виж, наистина много съжелявам, не беше нарочно, кълна се. Аз съм Мейвийн Антоанет. - допълних и изящно протегнах ръка към нея. А другата ръка сложих зад гърба си и сключих пръсти (стар навик), молейки се на не ме отблъсне или да ми се ядоса още повече.
Върнете се в началото Go down
Вероника Хейл Дантес
V.I.P
V.I.P
Вероника Хейл Дантес


Брой мнения : 24
Точки : 377
Reputation : 0
Join date : 11.07.2010
Age : 30

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyСря Юли 14, 2010 8:55 pm

Чувствах се като нова... Обикалях около академията, но знаех че не е рзрепено да напускам. Искаше ми се да надникна навън, но нямах намерение да нарушавам правилата точно преди да започна последната си година. Заглеждах се по високите дървета, които ограждаха пътеката. Тя изглеждаше по- зловеща, особено нощно време. Вървях бавно и замислено. След няколко минути забелязах младо момиче, което вървеше срещу мен и предположих, че се връща в академията.
- Здравей, аз съм Вероника. - казах високо и подадох ръка, надявайки се, че ще се спре.
Върнете се в началото Go down
http://middleofnowhere.vampire-legend.com/forum.htm
Лиса Драгомир
Админ
Админ
Лиса Драгомир


Брой мнения : 444
Точки : 6538
Reputation : 3
Join date : 23.03.2010
Age : 26

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyСря Юли 14, 2010 9:17 pm

Партито не беше такова каквото очаквах, но все пак се забавлявахме, нищо, че на сутринта ме болеше главата, повръщах и едвам станах от леглото, за да отида до банята. Това продължи до другата сутрин, явно яко съм се натряскала.
Беше вечер и времето беше хладно и приятно. Отидох да прибера остатъците от партито, защото едва ли някой се бе сетил да го направи преди мен. Вървях мълчаливо по пътеките, отивах към Академията, когато се засякох с едно момиче, което ми изкара акъла.

- Здравей, аз съм Вероника. - представи се и посдаде ръката си към мен.
- Уф! Изкара ми акъла, момиче! - казах и изчаках сърцето ми да се успокои. - Аз съм Лиса. Приятно ми е. - поех ръката и'.

Върнете се в началото Go down
Вероника Хейл Дантес
V.I.P
V.I.P
Вероника Хейл Дантес


Брой мнения : 24
Точки : 377
Reputation : 0
Join date : 11.07.2010
Age : 30

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyСря Юли 14, 2010 9:34 pm

Момичето явно се стресна от мен. Неочаквах такава реакция, но да си призная бе леко смешна ситуация.
- Приятно ми е.- казах след като тя се представи и я огледах. Забелязах, че носеше някакви остатъци. - Да ти помогна ли? - попитах учтиво и зачаках реакцията и'. Надявах се и тази година да завържа някое ново приятелство, защото през повечето време бях самотна затворена в стаята си. Лиса продължаваше да мълчи. Може би по- мълчелива... За да избегна неловкото мълчание попитах:
- Ти от дълго ли си в Академията?
Върнете се в началото Go down
http://middleofnowhere.vampire-legend.com/forum.htm
Лиса Драгомир
Админ
Админ
Лиса Драгомир


Брой мнения : 444
Точки : 6538
Reputation : 3
Join date : 23.03.2010
Age : 26

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyСря Юли 14, 2010 9:45 pm

Бях се замислила, затова и се стреснах. Отърсих се от мислите си и отговорих:
- Не, ще се оправя. Ами, вече втора година. Ами ти? Нова ли си?
отново се загледах нанякъде, докато гласът на Вероника не ме върна в реалността.
Върнете се в началото Go down
Вероника Хейл Дантес
V.I.P
V.I.P
Вероника Хейл Дантес


Брой мнения : 24
Точки : 377
Reputation : 0
Join date : 11.07.2010
Age : 30

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyСря Юли 14, 2010 9:52 pm

Не исках да я задържам много, затова предложих да тръгнем към Академията. Тя просто кимна.
- Не, не съм нова.- отговорих и се загледах в краката си, докато продължавахме да вървим към сградата. - Тази година ми е последна. - довърших и я погледнах. Тя просто вървеше замислено и носеше остатъците.
- Как се озова тук? - попитах. - Най-вероятно родителите ти са те пратили тук? - предположих и зачаках нейния отговор.
Върнете се в началото Go down
http://middleofnowhere.vampire-legend.com/forum.htm
Лиса Драгомир
Админ
Админ
Лиса Драгомир


Брой мнения : 444
Точки : 6538
Reputation : 3
Join date : 23.03.2010
Age : 26

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyЧет Юли 15, 2010 9:52 am

Въздъхнах и започнах да и' разказвам:
- Родителите ми... не познавам майка си, тоест, била съм малка, когато е родила сестра ми и е починала, не я помня, а баща ми почина след като постъпих в академията. Но иначе - да, той ме прати тук. Сестра ми също учи тук, но рядко се виждаме, защото напоследък е много заета и страни от всички. Имам пазителка, казва се Роза Беликова, не може да не си чувала за нея, майка и' - Джанин е шефът тук. Специализирам по елемента Дух и с Роза имаме връзка, която е еднопосочна и тя може да чете мислите ми. Фамилията ми е Драгомир. - реших да и' кажа. Замълчах за малко.
- Това е историята ми накратко, ако имаш въпроси питай. Сега ти ще ми разкажеш ли нещо за себе си?
Върнете се в началото Go down
Вероника Хейл Дантес
V.I.P
V.I.P
Вероника Хейл Дантес


Брой мнения : 24
Точки : 377
Reputation : 0
Join date : 11.07.2010
Age : 30

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyЧет Юли 15, 2010 11:30 am

Сега вече се осъзнах, че разговарях с морой. Изслушах внимателно историята и' и щом спря да говори продължих да мълча. За момента не се досещах какво можех да попитам, затова просто се опитах да подреди думите си в смислени изречения.
- И аз се озовах тук по решение на баща си, или по- точно доведения ми баща. Всъщност не съм сигурна дали ми е доведен баща или не, но някак си чувствам, че не е истинския ми баща. Но да не задъбаваме в тези размишления, защото просто няма смисъл. Майка ми не бе на същото мнение, но когато дойде време да ме пратят в Академията тя се съгласи... И в общи линии май това е цялата история, без много обяснения. - казах и се загледах в дърветата.
Върнете се в началото Go down
http://middleofnowhere.vampire-legend.com/forum.htm
Лиса Драгомир
Админ
Админ
Лиса Драгомир


Брой мнения : 444
Точки : 6538
Reputation : 3
Join date : 23.03.2010
Age : 26

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyЧет Юли 15, 2010 6:40 pm

Изслушах историята и', въпреки че мислите ми бяха другаде. Какво ми ставаше? Сякаш бях тук тялом, но духом някъде из облаците. Щом приклюки просто кимнах и продължих по пътеката. Почти бяхме стигнали в Академията, когато попитах:
- Скоро ще ти поверят морой. - тя кимна, а аз продължих. - Може би ще охраняваш някой от кралска фамилия. Не всички си имат пазители.
Върнете се в началото Go down
Вероника Хейл Дантес
V.I.P
V.I.P
Вероника Хейл Дантес


Брой мнения : 24
Точки : 377
Reputation : 0
Join date : 11.07.2010
Age : 30

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyЧет Юли 15, 2010 7:32 pm

Замислих се над думите и', но не обърнах голямо внимание.
- Мислиш ли? - попитах леко заинтересовано, но отговорът не ме вълнуваше много. Просто се опитвах да поддържам разговора, докато приближавахме Академията.
- Надявам се да се виждаме из Академията. - казах тихо и я погледнах. За първи път през целия път и' се усмихнах и се опитах да изглеждам достатъчно приятелски настроена, за да успея да я задържа като приятелка.
Върнете се в началото Go down
http://middleofnowhere.vampire-legend.com/forum.htm
Лиса Драгомир
Админ
Админ
Лиса Драгомир


Брой мнения : 444
Точки : 6538
Reputation : 3
Join date : 23.03.2010
Age : 26

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyПет Юли 16, 2010 9:21 am

Отвърнах на усмивката и'.
- Знаеш ли, повечето от кралски фамилии са надути и по-често не са приятна компания. Не всички, разбира се, - сетих се за Алисън. - но е по-добре да ти поверят морой, с който да ти е приятно да бъдеш, не само, когато си на работа, пък няма никакво значение дали е от кралска фамилия или не. Като мен и Роза.
Нямаше какво да си кажем, но беше глупаво да мълчим. Това, което и' казах си го знаеше.
- Имаш ли приятели тук? - смених темата.
Върнете се в началото Go down
Вероника Хейл Дантес
V.I.P
V.I.P
Вероника Хейл Дантес


Брой мнения : 24
Точки : 377
Reputation : 0
Join date : 11.07.2010
Age : 30

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyПет Юли 16, 2010 3:01 pm

Бях се замислила над предходните и' думи, очаквайки отново да потъмен в мълчание. Изненадващо за мен бе, че тя просто смени темата и успя да продължи разговора ни.
- Всъщност не обичам да се мотая много сред тълпи, затова и' първите години прекарах без контакти с останалите в Академията. Сигурно и затова не съм много позната тук...- отговорих и се засмях се на леката проява на остроумие. - А ти? - попитах я на свой ред и я погледнах.
Върнете се в началото Go down
http://middleofnowhere.vampire-legend.com/forum.htm
Лиса Драгомир
Админ
Админ
Лиса Драгомир


Брой мнения : 444
Точки : 6538
Reputation : 3
Join date : 23.03.2010
Age : 26

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyПет Юли 16, 2010 3:37 pm

И аз не бях много общителна през първите години от обучението си в академията. Беше ми се насъбрало много, а и нямах доверие почти на никой тук.
- Имам. Достаъчно. Не ми трябват повече. А брат или сестра? - отново задържах разговора между нас, преди отново да настъпи неловко мълчание.
Върнете се в началото Go down
Вероника Хейл Дантес
V.I.P
V.I.P
Вероника Хейл Дантес


Брой мнения : 24
Точки : 377
Reputation : 0
Join date : 11.07.2010
Age : 30

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyПет Юли 16, 2010 3:54 pm

Откакто бях пристигала тук се опитвах да отбягвам въпроси около живота си, защото и аз самата не бях наясно с него.
- Може би имам... Всъщност незнам. Всичко около детството ми се държи в тайна. Никога майка ми не ми е разказвала за него. Винаги аз я разпитавах, а тя просто ми отговаряше, че няма нищо съществено. Може би наистина съм единствено дете... - довърших замислено. Знаех, че нямаше нужда да я питам дали имам брат или сестра, защото по-рано вече беше споменала за сестра си. - А ти разбираш ли се със сестра си? - попитах, за да продължа разговора и в същото време да сменя темата.
Върнете се в началото Go down
http://middleofnowhere.vampire-legend.com/forum.htm
Лиса Драгомир
Админ
Админ
Лиса Драгомир


Брой мнения : 444
Точки : 6538
Reputation : 3
Join date : 23.03.2010
Age : 26

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyСъб Юли 17, 2010 1:29 pm

О, това беше ужасно. Да не знаеш дали си единствено дете или имаш брат или сестра.
- Разбирах се. Сега... не знам, всъшност. Прекалено е странна. И необщителна. Притеснявам се за нея, но не мога да я разбера. Сериозно. - въздъхнах и вдигнах рамене. - Преди всичко беше... перфектно. - побързах да се поправя. - Между нас!
Върнете се в началото Go down
Вероника Хейл Дантес
V.I.P
V.I.P
Вероника Хейл Дантес


Брой мнения : 24
Точки : 377
Reputation : 0
Join date : 11.07.2010
Age : 30

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyСъб Юли 17, 2010 3:00 pm

Определено я разбирах. Като малка, винагибях свидетел на спречкваия меджу две сестри или двама братя. Просто бях отрасала сред такава среда.
- Нали знаеш какво казват... Две сестри или двама братя винаги не са на едно мнение...- казах с усмичка. - А и ти спомена, че сестра ти е по-малка от теб. Може би просто се опитва да се докажа като личност, а не да бъде твое подобие или твоя сянка. - допълних вече по- сериозно. Надявах се да не съм я обидала с изказването си относно отношенията между сестрите и братята.
Върнете се в началото Go down
http://middleofnowhere.vampire-legend.com/forum.htm
Лиса Драгомир
Админ
Админ
Лиса Драгомир


Брой мнения : 444
Точки : 6538
Reputation : 3
Join date : 23.03.2010
Age : 26

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyНед Юли 18, 2010 11:52 am

- Възможно е. По-малките винаги се опитват да приличат на по-големите си братя и сестри. Просто е по-предпазлива и не е свикнала с обстановката. А и след смъртта на баща ни не се чувства много добре, което е разбираемо. Аз вече го преживях. Разбира се, много го обичах и още го обичам, но не си струва цял живот да тъгувам за него. Каквото е станало е станало, не може да се промени. Изглежда сестра ми още не го е разбрала. Не може да го приеме. Трябва и' повече време, опитва се да бъде силна и да не показва, че я боли, но не знае как да го прави.
Върнете се в началото Go down
Вероника Хейл Дантес
V.I.P
V.I.P
Вероника Хейл Дантес


Брой мнения : 24
Точки : 377
Reputation : 0
Join date : 11.07.2010
Age : 30

Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките EmptyНед Юли 18, 2010 3:26 pm

Изслушах разсъжденията на Лиса и очаквах тя отново да зададе въпрос, но това не се случи. Точно в този момент съжалих, че бях изнесла такава лекция... Сега просто незнаех как да продължа. Огледах се наоколо, почти бяхме стигнали до Академията.
- Аз май нямам какво да допълня. - казах и се засмях. Просто се налагаше да променя темата. - А вие, имам предвид ти и сестра ти, сами ли живеете... Сега, когато сте изгубили родителите си, имах предвид. Или Академията е ващия дом? Защото доколкота знам, понякога мороите могат да се връщат при своите роднини... - попитах гледайки пред себе си.
Лиса не отговори и двете продължихме да вървим по пътеката. Щом стигнахме до Академията я погледнах.
- Мисля, че тук пътищата ни се разделят? - попитах, а тя кимна. - Може би пак ще се видим някой път - довърших и тръгнах към стаята си.
Върнете се в началото Go down
http://middleofnowhere.vampire-legend.com/forum.htm
Sponsored content





Пътеките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пътеките   Пътеките Empty

Върнете се в началото Go down
 
Пътеките
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Академия за Вампири  :: Преди вратите към външния свят :: Пътеките свързващи сградите-
Идете на: